Wystawa onkoprzestrzeń kreatywna

O godzinie 17.00 zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury, ul. Bacha 15 na finisaż poplenerowej wystawy Onkoprzestrzeni Malarskiej w Dłużewie.

Autorami wystawionych kompozycji jest 15 osób w różny sposób dotkniętych problemem onkologicznym i trzech terapeutów. Większość z nich po raz pierwszy używała pędzla i farb od czasów szkoły podstawowej

Prace zrealizowane pod kierunkiem artysty malarza i pedagoga Stefana Żuchowskiego w trakcie pleneru zorganizowanego w dniach 14-18 sierpnia 2020 roku w Domu Plenerowym warszawskiej ASP w Dłużewie są wyłącznie efektem tego czterodniowego spotkania. Zrealizowano cztery malarskie kompozycje o charakterze rozwojowo-terapeutycznym z natury oraz wyobraźni w technice akrylowej na formatach 70 cm x 50 cm.

Celem warsztatu malarskiego poprowadzonego przez Stefana Żuchowskiego było zainspirowanie uczestników do podjęcia nowych twórczych aktywności wspomagających pracę nad poprawieniem samopoczucia fizycznego i psychicznego, otwarcia na wizualny aspekt codzienności i wyrobienia estetycznej wrażliwości. Na plenerze zrealizowano trzy tematy:

    • motyw światła i cienia realizowany z obserwacji przypałacowego parku,

    • optymalną kompozycję malarską z wyobraźni o relaksacyjnym wyrazie,

    • kompozycję wyrażającą siebie lub temat ulubionego” ogrodu”

Plenerowi malarskiemu towarzyszył warsztat muzykoterapeutyczny poprowadzony przez dr Elżbietę Galińską W trakcie tego warsztatu powstało wiele rysunków o terapeutycznym charakterze oraz jedno malarskie zadanie „Równowaga” uwzględnione na tej wystawie.